Leczenie stulejki

Specjalistyczne leczenie stulejki

W przypadku obecności stulejki nie należy odprowadzać napletka siłą. Efektem takiego postępowania może być zaciśnięcie żołędzi u nasady prącia, tzw. załupek. Wywołuje to silny ból, obrzęk i niedokrwienie prącia. Niezbędna jest wtedy interwencja chirurga. Niepodjęcie odpowiedniego leczenia może skutkować nawet martwicą skóry prącia. Leczenie odbywa się operacyjnie.  Polega ona na  doraźnym nacięciu zaciśniętego pierścienia. Pacjent kwalifikowany jest następnie do planowego zabiegu obrzezania, czyli wycięcia napletka. Zabieg ten trwa około 30 min. Czas gojenia się wynosi około dwóch do czterech tygodni.

Chirurgiczny zabieg usunięcia stulejki

Stulejkę można wyleczyć poprzez wykonanie zabiegu chirurgicznego, polegającego na poszerzeniu wąskiego ujścia napletka. Operację przeprowadza się zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym. Można go wykonywać u pacjentów, w każdym wieku. Jest to zabieg niezbyt zaawansowany, jednak wymaga precyzji i delikatności. Po operacji pacjent powinien przyjmować leki przeciwbólowe i antybiotyki. Istotne jest tez utrzymywanie penisa w pozycji pionowej, gdyż zmniejsza to obrzęk. Pierwszą zmianę opatrunku przeprowadza lekarz, później pacjent może to robić samodzielnie. Ważne, aby przez pierwsze 10 dni po zabiegu, obchodzić się z prąciem delikatnie. Rana wciąż jest delikatna i nie należy jej podrażniać. Kiedy już tkanki się zrosną, a szwy zostaną usunięte lub wchłonięte w przypadku szwów rozpuszczalnych, można rozpocząć rehabilitowanie penisa. Należy ponownie zsuwać napletek, aby nie został ponownie zwężony i uniknąć kolejnej interwencji lekarskiej.

 • Urolog Szczecin profesjonalne zabiegi i leczenie

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie pomoc znajdą wszyscy pacjenci uskarżający się na problemy natury urologicznej. Doświadczony specjalista urolog leczy wiele różnych chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Oferuje zarówno konsultacje jak i leczenie poprzez wykonanie zabiegów.

  W sferze jego zainteresowań zawodowych znajdują się takie czynności jak: prostatektomia  laparoskopowa, leczenie nietrzymania moczu, pęcherz neurogenny, pęcherz nadreaktywny, leczenie guzków nerki oraz wiele innych. Zapraszamy do zarejestrowania terminu i wizyty u specjalisty urologa w naszym gabinecie.

 • Leczenie stulejki Szczecin, pomoc chirurgiczna

  Oferujemy profesjonalną pomoc przy stulejce dla mężczyzn w każdym wieku. Interwencja chirurgiczna okazuje się konieczna, gdy dochodzi do takich nieprawidłowości jak ból, obrzęki i niedokrwienie prącia. Jest to ważne dlatego, że zaniedbana stulejka może doprowadzić nawet do martwicy prącia.

  Sam zabieg chirurgiczny nie jest specjalnie skomplikowany. Należy jednak pamiętać, że musi zostać przeprowadzony precyzyjnie i w odpowiednich warunkach. Specjalista urolog z gabinetu Uni-Med. posiada niezbędne doświadczenie, które pozwala mu z łatwością wykonywać tą operację.

 • Operacja stulejki Szczecin, praktyczne obrzezanie

  Jeżeli dostrzegacie Państwo u siebie problem z niedającym się odprowadzać napletkiem, najlepiej jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą urologiem. Pod żadnym pozorem nie należy odprowadzać napletka siłą, gdyż grozi to poważniejszymi konsekwencjami, wystąpieniem tzw. załupka.

  Korzystnym sposobem walki ze stulejką jest wykonanie zabiegu obrzezania, polegającego na usunięciu napletka. Sprawia to wiele korzyści. Pozwala łatwiej utrzymywać higienę intymną, oddawać mocz lub też współżyć seksualnie. Obrzezanie wykonuje się raz i problem znika na dobre. Zapraszamy na wizytę.

 • Krótkie wędzidełko, pomoc poprzez zabieg

  Operacja krótkiego wędzidełka to jedna z wielu usług jakimi zajmuje się specjalista urolog Marcin Gałęski w gabinecie medycznym Uni-Med. w Szczecinie. Problem z krótkim wędzidełkiem polega na przykład na odczuwanie bólu podczas obcowania płciowego. Nie należy bagatelizować tej przypadłości.

  W naszym gabinecie przeprowadzimy operację, która rozwiąże ten intymny problem z prąciem. Odpowiednie zadbanie o higienę i przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu, prowadzą do zdrowienia oraz większej satysfakcji z życia płciowego, które przestanie sprawiać ból.

 • Leczenie prostaty Szczecin, profilatyka i leczenie

  Gabinet medyczny Uni-Med zaprasza wszystkich mężczyzn w średnim wieku i starszych na badania prostaty, czyli niezwykle ważnego gruczołu krokowego.  Nie należy zaniedbywać zdrowia swojego stercza. Gruczoł ten zaliczany jest do układu płciowego i odpowiedzialny jest za produkcję nasienia.

  Kiedy mężczyźni się starzeją, spadający poziom testosteronu powoduje zwiększania się objętości gruczołu krokowego. Prowadzi to do ucisku na cewkę moczową, a to powoduje problemy z oddawaniem moczu. Przerośnięta prostata to poważny problem urologiczny, gdyż może prowadzić do wystąpienia zapaleń.