Pęcherz nadreaktywny

Pęcherz nadreaktywny i pęcherz neurogenny

Pęcherzem nadreaktywnym to objawy częstego oddawanie moczu w ciągu dnia i nocy, naglące parcia, którym może towarzyszyć niekontrolowane oddawanie moczu. Aby stwierdzić, że pacjent cierpi na pęcherz nadreaktywny, należy wykluczyć występowanie innych nieprawidłowości w układzie moczowym, które charakteryzują się podobnymi objawami. Etiologia pęcherza nadreakwnego często pozostaje nieznana.  Do leczenia stosuje się leki hamujące skurcz pęcherza lub promujące rozkurcz pęcherza. W przypadku braku skuteczności leczenia farmakologicznego stosuje się iniekcje dopęcherzowe toksyny botulinowej. W ostateczności można przeprowadzić zabieg chirurgiczny powiększający objętość pęcherza moczowego.

Przyczyny pęcherza neurogennego

Pęcherz neurogenny to schorzenie charakteryzujące się występowaniem wymienionych wyżej objawów, a jego etiologia jest znana. Przyczyny tego zaburzenia to choroby układu nerwowego, takie jak: urazy rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroby otępienne (Alzheimer), nowotwory i uszkodzenia układu nerwowego, uszkodzenia naczyniowo – mózgowe.

Objawy pęcherza nadreaktywnego i neurogennego:

 • częstomocz - bardzo częste oddawanie niewielkich ilości moczu
 • nokturia - oddawanie moczu w ciągu nocy
 • nagłe parcie na pęcherz
 • nietrzymanie moczu z powodu naglącego parcia

W naszej ofercie:

 • konsultacje i porady specjalistyczne w zakresie leczenia pęcherza nadreaktywnego i neurogennego
 • leczenie farmakologiczne pęcherza nadreaktywnego
 • zalecenia co do rehabilitacji pęcherza moczowego
 • badanie USG pęcherza i układu moczowego
 • kwalifikacja do leczenie nadreaktywności pęcherza toksyną botulinową

 • Urolog Szczecin profesjonalne zabiegi i leczenie

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie pomoc znajdą wszyscy pacjenci uskarżający się na problemy natury urologicznej. Doświadczony specjalista urolog leczy wiele różnych chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Oferuje zarówno konsultacje jak i leczenie poprzez wykonanie zabiegów.

  W sferze jego zainteresowań zawodowych znajdują się takie czynności jak: prostatektomia  laparoskopowa, leczenie nietrzymania moczu, pęcherz neurogenny, pęcherz nadreaktywny, leczenie guzków nerki oraz wiele innych. Zapraszamy do zarejestrowania terminu i wizyty u specjalisty urologa w naszym gabinecie.

 • Leczenie stulejki Szczecin, pomoc chirurgiczna

  Oferujemy profesjonalną pomoc przy stulejce dla mężczyzn w każdym wieku. Interwencja chirurgiczna okazuje się konieczna, gdy dochodzi do takich nieprawidłowości jak ból, obrzęki i niedokrwienie prącia. Jest to ważne dlatego, że zaniedbana stulejka może doprowadzić nawet do martwicy prącia.

  Sam zabieg chirurgiczny nie jest specjalnie skomplikowany. Należy jednak pamiętać, że musi zostać przeprowadzony precyzyjnie i w odpowiednich warunkach. Specjalista urolog z gabinetu Uni-Med. posiada niezbędne doświadczenie, które pozwala mu z łatwością wykonywać tą operację.

 • Operacja stulejki Szczecin, praktyczne obrzezanie

  Jeżeli dostrzegacie Państwo u siebie problem z niedającym się odprowadzać napletkiem, najlepiej jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą urologiem. Pod żadnym pozorem nie należy odprowadzać napletka siłą, gdyż grozi to poważniejszymi konsekwencjami, wystąpieniem tzw. załupka.

  Korzystnym sposobem walki ze stulejką jest wykonanie zabiegu obrzezania, polegającego na usunięciu napletka. Sprawia to wiele korzyści. Pozwala łatwiej utrzymywać higienę intymną, oddawać mocz lub też współżyć seksualnie. Obrzezanie wykonuje się raz i problem znika na dobre. Zapraszamy na wizytę.

 • Krótkie wędzidełko, pomoc poprzez zabieg

  Operacja krótkiego wędzidełka to jedna z wielu usług jakimi zajmuje się specjalista urolog Marcin Gałęski w gabinecie medycznym Uni-Med. w Szczecinie. Problem z krótkim wędzidełkiem polega na przykład na odczuwanie bólu podczas obcowania płciowego. Nie należy bagatelizować tej przypadłości.

  W naszym gabinecie przeprowadzimy operację, która rozwiąże ten intymny problem z prąciem. Odpowiednie zadbanie o higienę i przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu, prowadzą do zdrowienia oraz większej satysfakcji z życia płciowego, które przestanie sprawiać ból.

 • Leczenie prostaty Szczecin, profilatyka i leczenie

  Gabinet medyczny Uni-Med zaprasza wszystkich mężczyzn w średnim wieku i starszych na badania prostaty, czyli niezwykle ważnego gruczołu krokowego.  Nie należy zaniedbywać zdrowia swojego stercza. Gruczoł ten zaliczany jest do układu płciowego i odpowiedzialny jest za produkcję nasienia.

  Kiedy mężczyźni się starzeją, spadający poziom testosteronu powoduje zwiększania się objętości gruczołu krokowego. Prowadzi to do ucisku na cewkę moczową, a to powoduje problemy z oddawaniem moczu. Przerośnięta prostata to poważny problem urologiczny, gdyż może prowadzić do wystąpienia zapaleń.