Leczenie nietrzymania moczu

Kłopotliwa przypadłość, którą można wyleczyć

Na dolegliwość nietrzymania moczu cierpi blisko ¾ kobiet po 60 roku życia. Niestety ale tylko co piąta kobieta decyduje się zgłosić do lekarza specjalisty. Wbrew pozorom także i mężczyźni mierzą się z tą wstydliwą dolegliwością. Przyczyn może być wiele: infekcja układu moczowego, kamica, nadmierna ruchomość cewki moczowej, obniżenie pęcherza, zwiotczenie mięśni miednicy, otyłość i zaparcia. Innym powodem  mogą być: zaburzenia hormonalne pojawiające się w okresie pomenopauzalnym, urazy rdzenia kręgowego, przebyte operacje urologiczne, choroby układu nerwowego. W przypadku kobiet przebyte poródy i operacje ginekologiczne.  W miarę starzenia się organizmu dochodzi do osłabienie sprawności  i elastyczności mięśni dna miednicy które przy prawidłowym funkcjonowaniu biorą udział w sprawnym działaniu zwieracza zewnętrznego cewki moczowej.

W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu, zasięgnij naszej porady

Wykonamy specjalistyczne badanie i zaproponujemy odpowiednie leczenie. Terapia często ogranicza się  wykonywania określonych ćwiczeń mieśni dna miednicy. Niekiedy wskazana jest terapia farmakologiczna, a w ostateczności zabieg chirurgiczny.

W naszej ofercie:

 • konsultacje i porady specjalistyczne w zakresie leczenia nietrzymania moczu
 • badanie USG układu moczowego
 • kwalifikacja do badania urodynamicznego
 • opis badania urodynamicznego
 • kwalifikacja do leczenia zabiegowego nietrzymania moczu

 • Urolog Szczecin profesjonalne zabiegi i leczenie

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie pomoc znajdą wszyscy pacjenci uskarżający się na problemy natury urologicznej. Doświadczony specjalista urolog leczy wiele różnych chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Oferuje zarówno konsultacje jak i leczenie poprzez wykonanie zabiegów.

  W sferze jego zainteresowań zawodowych znajdują się takie czynności jak: prostatektomia  laparoskopowa, leczenie nietrzymania moczu, pęcherz neurogenny, pęcherz nadreaktywny, leczenie guzków nerki oraz wiele innych. Zapraszamy do zarejestrowania terminu i wizyty u specjalisty urologa w naszym gabinecie.

 • Leczenie stulejki Szczecin, pomoc chirurgiczna

  Oferujemy profesjonalną pomoc przy stulejce dla mężczyzn w każdym wieku. Interwencja chirurgiczna okazuje się konieczna, gdy dochodzi do takich nieprawidłowości jak ból, obrzęki i niedokrwienie prącia. Jest to ważne dlatego, że zaniedbana stulejka może doprowadzić nawet do martwicy prącia.

  Sam zabieg chirurgiczny nie jest specjalnie skomplikowany. Należy jednak pamiętać, że musi zostać przeprowadzony precyzyjnie i w odpowiednich warunkach. Specjalista urolog z gabinetu Uni-Med. posiada niezbędne doświadczenie, które pozwala mu z łatwością wykonywać tą operację.

 • Operacja stulejki Szczecin, praktyczne obrzezanie

  Jeżeli dostrzegacie Państwo u siebie problem z niedającym się odprowadzać napletkiem, najlepiej jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą urologiem. Pod żadnym pozorem nie należy odprowadzać napletka siłą, gdyż grozi to poważniejszymi konsekwencjami, wystąpieniem tzw. załupka.

  Korzystnym sposobem walki ze stulejką jest wykonanie zabiegu obrzezania, polegającego na usunięciu napletka. Sprawia to wiele korzyści. Pozwala łatwiej utrzymywać higienę intymną, oddawać mocz lub też współżyć seksualnie. Obrzezanie wykonuje się raz i problem znika na dobre. Zapraszamy na wizytę.

 • Krótkie wędzidełko, pomoc poprzez zabieg

  Operacja krótkiego wędzidełka to jedna z wielu usług jakimi zajmuje się specjalista urolog Marcin Gałęski w gabinecie medycznym Uni-Med. w Szczecinie. Problem z krótkim wędzidełkiem polega na przykład na odczuwanie bólu podczas obcowania płciowego. Nie należy bagatelizować tej przypadłości.

  W naszym gabinecie przeprowadzimy operację, która rozwiąże ten intymny problem z prąciem. Odpowiednie zadbanie o higienę i przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu, prowadzą do zdrowienia oraz większej satysfakcji z życia płciowego, które przestanie sprawiać ból.

 • Leczenie prostaty Szczecin, profilatyka i leczenie

  Gabinet medyczny Uni-Med zaprasza wszystkich mężczyzn w średnim wieku i starszych na badania prostaty, czyli niezwykle ważnego gruczołu krokowego.  Nie należy zaniedbywać zdrowia swojego stercza. Gruczoł ten zaliczany jest do układu płciowego i odpowiedzialny jest za produkcję nasienia.

  Kiedy mężczyźni się starzeją, spadający poziom testosteronu powoduje zwiększania się objętości gruczołu krokowego. Prowadzi to do ucisku na cewkę moczową, a to powoduje problemy z oddawaniem moczu. Przerośnięta prostata to poważny problem urologiczny, gdyż może prowadzić do wystąpienia zapaleń.