Choroby prostaty

Prostata - ważny męski gruczoł płciowy

Prostata (zwana też sterczem lub gruczołem krokowym) jest  męskim gruczołem płciowym położonym w miednicy mniejszej poniżej pęcherza moczowego. Ze względu na produkcję składników męskiego nasienia zaliczamy ją do męskiego układu płciowego. Jej związek z układem moczowym wynika z  umiejscowienia – przez środek gruczołu przebiega część sterczowa cewki moczowej. Dolegliwości wynikające z przerostu prostaty dotykają około 60% mężczyzn po 60-tym roku życia i są częstsze w miarę starzenia się męskiego organizmu.

Przyczyny przerostu prostaty

Z wiekiem, wraz ze starzeniem się organizmu mężczyzny, pod wpływem spadku poziomu produkcji męskich hormonów, w tym testosteronu, następuje powiększenie objętości gruczołu krokowego (rozrost prostaty).  Powoduje to ucisk na cewkę moczową i jej zwężenie, co za tym idzie problemy z oddawaniem moczu.  W ekstremalnych przypadkach może nawet dojść do całkowitego zaciśnięcia cewki moczowej  i braku możliwości oddawania moczu. Przerośnięta prostata stanowi duże utrudnienie dla  pełnego opróżnienia pęcherza moczowego. Zalegający w nim mocz może być przyczyną stanów zapalnych układu moczowego, a  w skrajnych sytuacjach  doprowadzić nawet do zaburzeń pracy nerek. W przypadku łagodnego rozrostu prostaty, w większości przypadków celem złagodzenia objawów wystarczy leczenie farmakologiczne zalecone przez  urologa. W sytuacji kompletnego zatrzymanie moczu,  kamicy układu moczowego, zastoju moczu w górnym odcinku układu moczowego lub nawrotowych infekcji spowodowanych rozrostem stercza urolog kwalifikuje pacjenta do leczenia zabiegowego.

Objawy schorzeń prostaty

Podstawowym symptomami łagodnego rozrostu prostaty są:

 • trudności z rozpoczęciem mikcji
 • osłabiony, przerywany  strumień moczu
 • uczucie częstego parcia na pęcherz
 • konieczność częstego oddawania moczu
 • uczucie niepełnego opróżnienie  pęcherza
 • konieczność oddawania moczu w nocy (nokturia)

 • Urolog Szczecin profesjonalne zabiegi i leczenie

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie pomoc znajdą wszyscy pacjenci uskarżający się na problemy natury urologicznej. Doświadczony specjalista urolog leczy wiele różnych chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Oferuje zarówno konsultacje jak i leczenie poprzez wykonanie zabiegów.

  W sferze jego zainteresowań zawodowych znajdują się takie czynności jak: prostatektomia  laparoskopowa, leczenie nietrzymania moczu, pęcherz neurogenny, pęcherz nadreaktywny, leczenie guzków nerki oraz wiele innych. Zapraszamy do zarejestrowania terminu i wizyty u specjalisty urologa w naszym gabinecie.

 • Leczenie stulejki Szczecin, pomoc chirurgiczna

  Oferujemy profesjonalną pomoc przy stulejce dla mężczyzn w każdym wieku. Interwencja chirurgiczna okazuje się konieczna, gdy dochodzi do takich nieprawidłowości jak ból, obrzęki i niedokrwienie prącia. Jest to ważne dlatego, że zaniedbana stulejka może doprowadzić nawet do martwicy prącia.

  Sam zabieg chirurgiczny nie jest specjalnie skomplikowany. Należy jednak pamiętać, że musi zostać przeprowadzony precyzyjnie i w odpowiednich warunkach. Specjalista urolog z gabinetu Uni-Med. posiada niezbędne doświadczenie, które pozwala mu z łatwością wykonywać tą operację.

 • Operacja stulejki Szczecin, praktyczne obrzezanie

  Jeżeli dostrzegacie Państwo u siebie problem z niedającym się odprowadzać napletkiem, najlepiej jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą urologiem. Pod żadnym pozorem nie należy odprowadzać napletka siłą, gdyż grozi to poważniejszymi konsekwencjami, wystąpieniem tzw. załupka.

  Korzystnym sposobem walki ze stulejką jest wykonanie zabiegu obrzezania, polegającego na usunięciu napletka. Sprawia to wiele korzyści. Pozwala łatwiej utrzymywać higienę intymną, oddawać mocz lub też współżyć seksualnie. Obrzezanie wykonuje się raz i problem znika na dobre. Zapraszamy na wizytę.

 • Krótkie wędzidełko, pomoc poprzez zabieg

  Operacja krótkiego wędzidełka to jedna z wielu usług jakimi zajmuje się specjalista urolog Marcin Gałęski w gabinecie medycznym Uni-Med. w Szczecinie. Problem z krótkim wędzidełkiem polega na przykład na odczuwanie bólu podczas obcowania płciowego. Nie należy bagatelizować tej przypadłości.

  W naszym gabinecie przeprowadzimy operację, która rozwiąże ten intymny problem z prąciem. Odpowiednie zadbanie o higienę i przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu, prowadzą do zdrowienia oraz większej satysfakcji z życia płciowego, które przestanie sprawiać ból.

 • Leczenie prostaty Szczecin, profilatyka i leczenie

  Gabinet medyczny Uni-Med zaprasza wszystkich mężczyzn w średnim wieku i starszych na badania prostaty, czyli niezwykle ważnego gruczołu krokowego.  Nie należy zaniedbywać zdrowia swojego stercza. Gruczoł ten zaliczany jest do układu płciowego i odpowiedzialny jest za produkcję nasienia.

  Kiedy mężczyźni się starzeją, spadający poziom testosteronu powoduje zwiększania się objętości gruczołu krokowego. Prowadzi to do ucisku na cewkę moczową, a to powoduje problemy z oddawaniem moczu. Przerośnięta prostata to poważny problem urologiczny, gdyż może prowadzić do wystąpienia zapaleń.