Choroby pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego

Za zdecydowaną większość (około 90 %) przypadków stanów zapalnych pęcherza moczowego odpowiedzialna jest bakteria Escherichia coli (E. coli) - pałeczka kałowa. Występuje ona powszechnie w jelicie grubym. Może  przedostać  się z odbytu do ujścia cewki moczowej następnie drogą wstępującą do pęcherza, dalej przez moczowód do nerki co przyczynia się do rozwoju odmiedniczkowego zapalenia nerek. Jeśli infekcja wywołana jest przez bakterie E.coli przy  braku innych czynników sprzyjających rozwojowi infekcji to mamy do czynienia z niepowikłanym zakażeniem układu moczowego – prawie wszystkie przypadki dotyczą młodych kobiet w wieku reprodukcyjnym.

Powikłane zakażenie układu moczowego

W przypadku kiedy przyczyną zakażenia układu moczowego są inne drobnoustroje lub współistnieją nieprawidłowości w obrębie układu moczowego, takie jak kamica nerkowa, choroby gruczołu krokowego, założony cewnik w pęcherzu lub choroba organizmu obniżająca odporność jak np. cukrzyca. W takiej sytuacji mamy do czynienia z tzw. powikłanym zakażeniem układu moczowego.

Objawy zapalenia pęcherza moczowego:

 • ból lub pieczenie w czasie oddawania moczu
 • przymus częstego albo natychmiastowego oddawania moczu
 • bóle w dolnej części brzucha
 • krwiomocz

Co robić w przypadku wystąpienia objawów

W razie wystąpienia niepokojących objawów ze strony układu moczowego należy niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty urologa celem diagnozy i podjęcia właściwego leczenia.

 • Urolog Szczecin profesjonalne zabiegi i leczenie

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie pomoc znajdą wszyscy pacjenci uskarżający się na problemy natury urologicznej. Doświadczony specjalista urolog leczy wiele różnych chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Oferuje zarówno konsultacje jak i leczenie poprzez wykonanie zabiegów.

  W sferze jego zainteresowań zawodowych znajdują się takie czynności jak: prostatektomia  laparoskopowa, leczenie nietrzymania moczu, pęcherz neurogenny, pęcherz nadreaktywny, leczenie guzków nerki oraz wiele innych. Zapraszamy do zarejestrowania terminu i wizyty u specjalisty urologa w naszym gabinecie.

 • Leczenie stulejki Szczecin, pomoc chirurgiczna

  Oferujemy profesjonalną pomoc przy stulejce dla mężczyzn w każdym wieku. Interwencja chirurgiczna okazuje się konieczna, gdy dochodzi do takich nieprawidłowości jak ból, obrzęki i niedokrwienie prącia. Jest to ważne dlatego, że zaniedbana stulejka może doprowadzić nawet do martwicy prącia.

  Sam zabieg chirurgiczny nie jest specjalnie skomplikowany. Należy jednak pamiętać, że musi zostać przeprowadzony precyzyjnie i w odpowiednich warunkach. Specjalista urolog z gabinetu Uni-Med. posiada niezbędne doświadczenie, które pozwala mu z łatwością wykonywać tą operację.

 • Operacja stulejki Szczecin, praktyczne obrzezanie

  Jeżeli dostrzegacie Państwo u siebie problem z niedającym się odprowadzać napletkiem, najlepiej jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą urologiem. Pod żadnym pozorem nie należy odprowadzać napletka siłą, gdyż grozi to poważniejszymi konsekwencjami, wystąpieniem tzw. załupka.

  Korzystnym sposobem walki ze stulejką jest wykonanie zabiegu obrzezania, polegającego na usunięciu napletka. Sprawia to wiele korzyści. Pozwala łatwiej utrzymywać higienę intymną, oddawać mocz lub też współżyć seksualnie. Obrzezanie wykonuje się raz i problem znika na dobre. Zapraszamy na wizytę.

 • Krótkie wędzidełko, pomoc poprzez zabieg

  Operacja krótkiego wędzidełka to jedna z wielu usług jakimi zajmuje się specjalista urolog Marcin Gałęski w gabinecie medycznym Uni-Med. w Szczecinie. Problem z krótkim wędzidełkiem polega na przykład na odczuwanie bólu podczas obcowania płciowego. Nie należy bagatelizować tej przypadłości.

  W naszym gabinecie przeprowadzimy operację, która rozwiąże ten intymny problem z prąciem. Odpowiednie zadbanie o higienę i przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu, prowadzą do zdrowienia oraz większej satysfakcji z życia płciowego, które przestanie sprawiać ból.

 • Leczenie prostaty Szczecin, profilatyka i leczenie

  Gabinet medyczny Uni-Med zaprasza wszystkich mężczyzn w średnim wieku i starszych na badania prostaty, czyli niezwykle ważnego gruczołu krokowego.  Nie należy zaniedbywać zdrowia swojego stercza. Gruczoł ten zaliczany jest do układu płciowego i odpowiedzialny jest za produkcję nasienia.

  Kiedy mężczyźni się starzeją, spadający poziom testosteronu powoduje zwiększania się objętości gruczołu krokowego. Prowadzi to do ucisku na cewkę moczową, a to powoduje problemy z oddawaniem moczu. Przerośnięta prostata to poważny problem urologiczny, gdyż może prowadzić do wystąpienia zapaleń.