Choroby nerek i moczowodów

Choroby nerek – podstępne zagrożenie

Wiele z spośród schorzeń nerek rozwija się w sposób utajony, przez długi czas nie powodując żadnych dolegliwości. Nowotwór nerek jest tego doskonałym przykładem. Istnieją także choroby nerek, w których to właśnie ból jest pierwszym sygnałem ostrzegawczym – są nimi zapalenie nerek i kamica nerkowa. Objawy towarzyszące to wysoka gorączka i zmiany biochemiczne w moczu, takie jak duża liczba leukocytów, erytrocytów oraz bakterii w osadzie moczu.

Wykrywanie chorób nerek

Podstawowym badaniem wykrywającym choroby nerek jest badanie morfologiczne moczu, które powinno się wykonywać  przynajmniej raz do roku. Wyniki powinien ocenić lekarz, gdyż nawet niewielkie zmiany w jego składzie mogą wskazywać na zmiany chorobowe w układzie moczowym. Innymi objawami wskazującymi na patologię są: zmiana koloru moczu, jego przejrzystości i zapachu, złe samopoczucie ogólne, senność, apatia, wymioty, bóle głowy, zaparcia, obrzęki nóg, podwyższone ciśnienie krwi, częste oddawanie moczu lub skąpomocz. W diagnostyce chorób nerek bardzo ważne jest badanie USG. To ono pozwala na wykrycie zaburzeń w odpływie moczu z nerki lub zmian ogniskowych.

Nowotwór nerki

Zmiany nowotworowe w nerkach w wielu przypadkach potrafią rozwinąć się bez zauważalnych dla pacjentów symptomów. Typowa triada objawów – ból, krwiomocz i wyczuwalny palcami guz świadczą o zaawansowanym stadium choroby. Innymi objawami są: podwyższone OB, niedokrwistość, wzrost ciśnienia tętniczego.

 • Urolog Szczecin profesjonalne zabiegi i leczenie

  W gabinecie medycznym Uni-Med w Szczecinie pomoc znajdą wszyscy pacjenci uskarżający się na problemy natury urologicznej. Doświadczony specjalista urolog leczy wiele różnych chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Oferuje zarówno konsultacje jak i leczenie poprzez wykonanie zabiegów.

  W sferze jego zainteresowań zawodowych znajdują się takie czynności jak: prostatektomia  laparoskopowa, leczenie nietrzymania moczu, pęcherz neurogenny, pęcherz nadreaktywny, leczenie guzków nerki oraz wiele innych. Zapraszamy do zarejestrowania terminu i wizyty u specjalisty urologa w naszym gabinecie.

 • Leczenie stulejki Szczecin, pomoc chirurgiczna

  Oferujemy profesjonalną pomoc przy stulejce dla mężczyzn w każdym wieku. Interwencja chirurgiczna okazuje się konieczna, gdy dochodzi do takich nieprawidłowości jak ból, obrzęki i niedokrwienie prącia. Jest to ważne dlatego, że zaniedbana stulejka może doprowadzić nawet do martwicy prącia.

  Sam zabieg chirurgiczny nie jest specjalnie skomplikowany. Należy jednak pamiętać, że musi zostać przeprowadzony precyzyjnie i w odpowiednich warunkach. Specjalista urolog z gabinetu Uni-Med. posiada niezbędne doświadczenie, które pozwala mu z łatwością wykonywać tą operację.

 • Operacja stulejki Szczecin, praktyczne obrzezanie

  Jeżeli dostrzegacie Państwo u siebie problem z niedającym się odprowadzać napletkiem, najlepiej jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą urologiem. Pod żadnym pozorem nie należy odprowadzać napletka siłą, gdyż grozi to poważniejszymi konsekwencjami, wystąpieniem tzw. załupka.

  Korzystnym sposobem walki ze stulejką jest wykonanie zabiegu obrzezania, polegającego na usunięciu napletka. Sprawia to wiele korzyści. Pozwala łatwiej utrzymywać higienę intymną, oddawać mocz lub też współżyć seksualnie. Obrzezanie wykonuje się raz i problem znika na dobre. Zapraszamy na wizytę.

 • Krótkie wędzidełko, pomoc poprzez zabieg

  Operacja krótkiego wędzidełka to jedna z wielu usług jakimi zajmuje się specjalista urolog Marcin Gałęski w gabinecie medycznym Uni-Med. w Szczecinie. Problem z krótkim wędzidełkiem polega na przykład na odczuwanie bólu podczas obcowania płciowego. Nie należy bagatelizować tej przypadłości.

  W naszym gabinecie przeprowadzimy operację, która rozwiąże ten intymny problem z prąciem. Odpowiednie zadbanie o higienę i przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu, prowadzą do zdrowienia oraz większej satysfakcji z życia płciowego, które przestanie sprawiać ból.

 • Leczenie prostaty Szczecin, profilatyka i leczenie

  Gabinet medyczny Uni-Med zaprasza wszystkich mężczyzn w średnim wieku i starszych na badania prostaty, czyli niezwykle ważnego gruczołu krokowego.  Nie należy zaniedbywać zdrowia swojego stercza. Gruczoł ten zaliczany jest do układu płciowego i odpowiedzialny jest za produkcję nasienia.

  Kiedy mężczyźni się starzeją, spadający poziom testosteronu powoduje zwiększania się objętości gruczołu krokowego. Prowadzi to do ucisku na cewkę moczową, a to powoduje problemy z oddawaniem moczu. Przerośnięta prostata to poważny problem urologiczny, gdyż może prowadzić do wystąpienia zapaleń.